פתיחת תיק מס הכנסה: עם קבוצת רו"ח מספר 1# בישראל

פתיחת תיק מס הכנסה

תוכן עניינים

פתיחת תיק מס הכנסה הוא אחד מהצעדים הראשונים של כל עסק בחיתוליו. לא משנה אם אתם מקימים עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה בע"מ, תצטרכו לפתוח תיקים ברשויות המיסים עם שמכם ושם העסק שלכם וזאת על מנת שתוכלו להצהיר על ההכנסות וההוצאות של העסק שלכם בהתאם לקבוע בחוק. 

פתיחת תיק במס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי עם יועץ מס מוסמך יכולים להיעשות באותו יום אולם קודם נעשים במשרדי המע"מ בדרך כלל, משם עוברים למס הכנסה ומשם לביטוח לאומי. פתיחת התיק איננה פרוצדורה ארוכה באופן יחסי אולם אם אין לכם מנהל חשבונות שיכול לפתוח את התיק שלכם באינטרנט כדאי שתפנו לעצמכם חצי יום לטפל בסידור הזה.

איך פותחים תיק במס הכנסה והיכן עוד צריך לפתוח תיק?

על מנת לפתוח תיק ברשויות המיסים תצטרכו צילום ת.ז + ספח של בעל העסק, אישור קיום חשבון (או שיק מבוטל השייך לחשבון שאתם רוצים לשייך לעסק) ומילוי טפסים במקום או באינטרנט באמצעות מנהל החשבונות שלכם (במקום תוכלו לפתוח באופן עצמאי). 

פתיחת התיק איננה כרוכה באגרה לרשויות המיסים אם כי כרוכה בעלויות צנועות למנהל החשבונות שלכם במידה וזה יפתח עבורכם את התיקים או ילווה אתכם במעמד פתיחת התיקים. שימו לב כי פתיחת חברה בע"מ או עמותה ללא מטרת רווח כרוכה בפרוצדורה נוספת שם כדאי בכל מקרה להיעזר באיש מקצוע.

האם מנהל החשבונות שמייצג אותי יכול לפתוח עבורי את התיקים?

כמובן שכן. תצטרכו לחתום לו על טופס ייפוי כוח שהוא מייצג אתכם מול הרשויות והוא יפתח עבורכם את התיקים במע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי. מרבית בעלי העסקים המתחילים מעדיפים כך כדי להפחית את הסיכוי שיעשו "טעות של מתחילים" או ימלאו את הטפסים שלא כראוי שמא זה יפגע בהם לאחר מכן.

אילו עוד שירותים של הנהלת חשבונות צריך לעסק?

שירותי הנהלת חשבונות חשובים מאוד בכל עסק. לא רק שקשה מאוד לשלב ביצוע עבודה זו במקביל לניהול העסק ועוד לצפות להצליח ולהתקדם, הרי גם שלעתים רבות למנהל העסק אין את הידע המקצועי הנדרש לביצוע העבודה וייצוג של עצמו מול הרשויות או ביצוע עבודות נוספות כמו למשל: הנפקת תלושי שכר לעובדים, ייעוץ משפטי, ייעוץ מול רשויות המיסים, הגשת דוחות חודשיים ושנתיים, מילוי הצהרת הון, בדיקות שוטפות הקשורות להנהלת החשבונות ולנושאים הפיננסיים בעסק וכיצד ניתן לשפר ביצועים או לחסוך בהוצאות ועוד.

עדיין מתלבטים אם לקחת יועץ מס או רואה חשבון? אולי התשובות על השאלות הנ"ל יעזרו לכם להחליט.

שאלות ותשובות בנושא פתיחת תיק מס הכנסה:

כל אזרח בישראל מחויב בתשלום מיסים. שכירים משלמים מיסים בהתאם למה שמנוכה להם מתלוש השכר שלהם. בעלי עסקים בהתאם לחוקים הקבועים בנוגע לסוג העסק שלהם ולגובה ההכנסה שלהם. לכן אין קשר בין הקמת עוסק לבין תשלום של יותר מיסים מעצם הקמת העסק. רוצים להרוויח כסף באופן עצמא? צריך לפתוח תיק ברשויות המיסים ולהצהיר על הכנסות. בהתאם לגובה ההכנסות תשלמו המיסים המבוקשים.

באותו היום של פתיחת התיקים שלכם תוכלו כבר למכור ללקוחותיכם ולהוציא להם קבלות/חשבוניות.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email