הנהלת חשבונות לעוסק פטור: עד 100% ניצול המכסה המותרת

הנהלת חשבונות לעוסק פטור

תוכן עניינים

כדי להיות עצמאי במדינת ישראל יש הצורך לפתוח תיק ברשויות המיסים, להצהיר על הכנסה עצמאית ולהגיש את הדוחות הרלוונטיים לרשויות המיסים בהתאם לסוג העוסק שלכם והנדרש על פי חוק, ולכן חשוב הנהלת חשבונות לעוסק פטור מקצועי. 

אפשר להיות עוסק פטור ללא קשר להיותכם שכירים במשק וגם ללא עבודה כשכירים תוכלו לפתוח עוסק פטור כמובן. 

עוסק זה יאפשר לכם להנפיק קבלות ללקוחותיכם (ללא גביית מע"מ) ולשמור העתק מהקבלות כדי להצהיר עליהן למע"מ ומס הכנסה. 

ההצהרה לעוסק פטור נעשית פעם בשנה בדוח השנתי, שלא כמו עוסק מורשה או חברה בע"מ המגישים דוח חודשי או דו חודשי בהתאם לסוג העסק ולגודל שלו.

אילו שירותי הנהלת חשבונות עוסק פטור צריך?

כמו כל עסק, טוב שיהיה מנהל חשבונות מקצועי שיטפל בהנהלת החשבונות בעסק.

לשירותי הנהלת החשבונות עבור העוסק הפטור יש יתרונות רבים בשונה מהנהלת חשבונות לעוסק מורשה, ביניהם כמובן העובדה שעוסק פטור לרוב יהיה אדם שהעולם העסקי חדש לו ולכן היצמדות לאיש מקצוע מנוסה יותר, בעיקר בתחום הפיננסי של העסק, הוא קריטי למניעת הקריסה של העסק כבר בשנה הראשונה שלו. 

עוסק פטור, שלא כמו עוסק מורשה או חברה בע"מ, אינו צריך הרבה שירותי הנהלת חשבונות ויכול להסתפק בהחלט בשירותים בסיסיים עם הגשת דוח שנתי ותשלום עבור הדוח השנתי, הגשת הצהרת הון אחת לכמה שנים ואולי תשלום חד פעמי קטן פה ושם להתייעצויות בנושא מיסים/הנהלת חשבונות שעל אלה בדרך כלל מנהלי החשבונות שלכם גם כך יענו בחינם בשמחה.

מי יכול לספק שירותי הנהלת חשבונות לעוסק פטור? והאם אפשר לחסוך את הוצאות מנהל החשבונות?

כל מנהל חשבונות מוסמך עם רישיון מנהל חשבונות לעסוק בתחום יכול לספק לכם שירותי הנהלת חשבונות. ישנם קורסים של 10 חודשים להנהלת חשבונות המאפשרים הספקת שירותי ייצוג בסיסיים לעסקים קטנים וישנם תארים שלמים של 3-4 שנים הכוללים לימודי כלכלה וראיית חשבון.

שאלות תשובות בנושא הנהלת חשבונות לעוסק פטור:

עוסק פטור אינו גובה מע"מ ולכן אינו משלם מע"מ. הוא כן יכול לשלם מס הכנסה במידה וההכנסה גבוהה מסכום מסוים (להתייעץ עם מנהל החשבונות שלכם באותה נקודת זמן שאתם קוראים בה את המאמר). משום כך עוסק פטור אינו צריך להגיש דוחות חודשיים והוא יכול להסתפק בדוח שנתי.

עוסק מורשה ומעלה משלמים דמי שירות חודשיים למנהל החשבונות אולם עוסק פטור אינו מגיש דוחות חודשיים ולכן יכול להסתפק בתשלום חד פעמי בכל שנה עבור הדוח השנתי. אחת לכמה שנים יידרש מעוסק פטור למלא הצהרת הון וגם כאן מנהל החשבונות יגבה תשלום במידה ותגישו בעזרתו את הצהרת ההון שלכם. עלות דוח שנתי לעוסק פטור נעה בין 1000 ל-2000 שח בדרך כלל. זה גם סדר הגודל של מחיר למילוי הצהרת הון.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email