הנהלת חשבונות לחברה בע"מ: מספר 1# בניהול

הנהלת חשבונות לחברה בע"מ

תוכן עניינים

על מנת לעבוד כגוף עצמאי מורשה בישראל יש הצורך לפתוח תיק אצל רשויות המיסים ולהכריז על עצמאות. יש כמה סוגים של עצמאות: פתיחת עוסק פטור, פתיחת עוסק מורשה ופתיחת חברה בע"מ. אנו נעזור לך עם הנהלת חשבונות לחברה בע"מ מנצחת.

יש גם אפשרות לפתיחת עמותה או ארגון ללא מטרת רווח אם תרצו אך זה אינו קשור למאמר זה ולכן לא נרחיב עליו כאן. חברה בע"מ היא גוף רציני וגדול יותר מעוסק מורשה, אשר נחשב למכובד וגדול יותר מעוסק פטור.

בכל המקרים הללו יש הצורך לפתוח תיק במע"מ, פתיחת תיק במס הכנסה וביטוח לאומי, אם כי עבור חברה בע"מ יש חובות נוספים הקשורים להנהלת החשבונות שלה וצורת ההתנהלות מול רשויות אלו. על כן, הנהלת חשבונות לחברה בע"מ תהיה הכרחית בין אם אתם משתמשים במשרד רואה חשבון חיצוני או שוכרים מנהל חשבונות אצלכם במשרד.

מה ההבדל בין עוסק פטור, עוסק מורשה וחברה בע"מ?

עוסק פטור הוא אדם עצמאי שהכנסותיו אינם עולים על 98,700 ₪ בשנה לערך (נכון לשנת 2019-2020). כמובן שכל אדם רשאי להקים עוסק מורשה גם אם ההכנסה שלו נמוכה מסכום זה אולם בדרך כלל אנשים הפותחים עוסק פטור הינם אנשים המשלבים עבודה עצמאית מהצד כתוספת להכנסה שלהם כשכירים או מרוויחים כמה אלפי שקלים בחודש בלבד ומעדיפים שלא להגיש דוחות כל חודשיים למע"מ ולהתעסק עם גביית מע"מ, כפי שעצמאיים בעלי עוסק מורשה עושים.

תשאלו כל יועץ מס מוסמך, חברה בע"מ לעומת זאת היא גוף עצמאי שבה הבעלים הם בעלי מניות והמנהלים של החברה מקבלים "משכורת" ולכן יש לדווח על כך בהתאם. חברה בע"מ גם נדרשת בניהול ספרי חשבונות כפולים וכן הגשות דוחות כספיים לרשם החברות ועמידה בתנאים נוספים של רשויות המיסים לגבי דוחות הכלכליים והאחרים בעסק.

החשיבות של שימוש בהנהלת חשבונות לחברה בע"מ:

בעוד בעסקים קטנים עוד העצמאי שסביב מתנהל העסק יכול לנסות לנהל את החשבונות שלו בעצמו, הרי שככל החברה גדולה יותר ויש יותר ביורוקרטיה כמו הנפקת תלושי שכר לעובדים, התעסקות עם מגוון רחב של חשבוניות ודוחות כלכליים לרשויות – הרי שחשוב לשכור שירותי הנהלת חשבונות חיצוניים.

אי אפשר גם לנהל עסק רציני וגם להתעסק בניהול החשבונות שלו ובעבודה מול הרשויות. הנהלת חשבונות לחברה בע"ה תהיה מקצועית ומקיפה יותר בדרך כלל ולכן כדאי לעבוד מול משרד רואה חשבון מקצועי ורציני.

שאלות תשובות בנושא הנהלת חשבונות לחברה בע"מ:

התמחור משתנה בין איש מקצוע אחד לאחר, בין רואה חשבון עצמאי לבין משרד רואי חשבון ובהתאם כמובן לכמות העבודה הנדרשת. ככל שהעסק שלכם גדול יותר יגבו מכם שכר גדול יותר. זה יכול להתחיל מ1000-1500 ₪ בחודש לפני מע"מ ולהגיע לאלפי שקלים בחודש. עוסק פטור/מורשה עם כמות קטנה של חשבוניות כל חודש בדרך כלל משלמים כמה מאות שקלים בחודש לא כולל הדוח השנתי.

יש הבדל בהכשרה המקצועית ביניהם ובדברים שהם יכולים לטפל בהם. יועץ מס מתמחה יותר במיסים ואילו רואה חשבון או מנהל חשבונות מתפרס על פני יותר שירותים חשבונאים. עדיף לעבוד מול משרד רואה חשבון מקצועי שיש לו את שניהם במקום אחד.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email